Nakon teksta u dnevnom listu „Danas“ pod naslovom – „Iz vremena „romantike“ ostali samo dugovi”, navijači OFK Beograda okupljeni u udruženju građana, “Klub prijatelja OFK Beograda 1994”, osećaju potrebu da se obrate javnosti.

Prvo da kažemo da nam je drago da se po medijima pokazuje stanje u koje je doveden velikan srpskog fudbala, a to je odavno trebalo raditi i ukazivati na sve šta se loše radilo vezano za ljude koji su vodili OFK Beograd.
Delovi teksta su donekle prikazali genezu događaja nakon kojih naš klub doveden u stanje da preživljava najteže trenutke u svojoj bogatoj istoriji, ali nas deo pisanija potpisnika redova vezanih za navijače naprosto vređa!
U tekst ste stavili nešto što je mogao da napiše, ili neobavešten, ili zlonameran čovek!


“OFK Beograd u prethodnim godinama nisu napustili samo igrači, treneri, članovi uprave.. Napustili su ga i navijači, koji su digli ruke od kluba koji je ponirao ka dnu. Nova uprava je letos pokrenula i formiranje novog kluba navijača.”


Navijači OFK Beograda imaju višedecenijsku tradiciju organizovane podrške timovima sportskog društva, pogotovo fudbalskoj sekciji! OFK Beograd se o svom trošku prati na svim utakmicama, bilo da je reč o prvenstvenim, prijateljskim, ili utakmicama u evro-takmičenjima. Pesma navijača Romantičara se čula i u finskom Tampereu, u Belorusiji, na Ali Sami Jeniju, u Okseru, u Bugarskoj, Atini, Češkoj, ali isto tako i u Bačincima, Banatskom Dvoru, Bačkom Jarku, pa u Prištini, kada su ratna dejstva već uveliko krenula, u Zubinom potoku, od Subotice do Novog Pazara, od Boljevca do Užica… Za nas nema malih i velikih utakmica kada igra OFK Beograd! Navijači okupljeni pod barjak Plave unije do u svom kopu imali i do 1200 navijača, a najvažnije od svega, UVEK SU BILI UZ SVOJ KLUB, U DOBRU I ZLU!

Naš glas se čuo i aktivno smo se borili protiv ljudi iz bivše uprave koji su pokušali da unište naš Beograd. Nisu uspeli da nas ućutkaju raznim pretnjama, zabranama ulaska na stadione, kako na naš, tako i na gostujuće, naš glas nije ugašen ni zabranama urednika raznih glasila koji su poslušali zahteve tadašnjih operativaca Plavih da ne objavljuju naša saopštenja. Bojkotovanjem utakmica našeg Beograda koje su igrane na štetu kluba, a u korist jednog rivalskog, je takođe bio jedan od načina naše borbe.


I nakon odlaska tih ljudi koji nikada nisu shvatili veličinu OFK Beograda već ga gledali kao svoju dedovinu i način da zarade veliki novac, nakon pada u rang takmičenja u kom su klubovi kojima smo nekada uveličavali svoje proslave godišnjica, najiskreniji navijači su uz svoj klub!


Udruženje građana, “Klub prijatelja OFK Beograda 1994”, ne okuplja samo članove Plave unije, već su tu svi ostali iskreni navijači OFK Beograda počev od najmlađih naraštaja do onih u svojoj devetoj deceniji života, iz i van Beograda. Gajimo našu ponosnu plavu porodicu.

Naše udruženje postoji već 15 godina! Zato natpis da je KPO 1994 osnovala uprava kluba kojoj je cilj da pravi nove navijače Plavih – direktno vređa! Navijače niko nije osnovao i udružio ih do njih samih pre mnogo godina! Naše udruženje je nezavisno, a za saradnju je sa svakim ko ima zdrave i dobre namere, sve za cilj da se pomogne našem Beogradu.


Tokom svih ovih godina davali smo cele sebe da bismo održali imidž kluba kakav je građen već više od jednog veka. Naš klub nisu njegovi lažni prijatelji i sumnjivi kvazi fudbalski pregaoci! Naš Ofka je predratni BSK, najuspešniji klub tog doba, naš klub su Moša, Sava, Joška, Paja, Petko, Raki, Sani, naš klub je onaj koji je bio poznat po tome što su najlepši fudbal na Karaburmu dolazili da gledaju umetnici, glumci, pevači, pisci, muzičari, naš klub je polufinalista evro-kupa, osvajač nacionalnog prvenstva i kupa, naše sportsko društvo je sastavljeno mahom od najuspešnijih domaćih klubova u svojim sportovima, naš klub je ROMANTIKA! Borimo se za izvorni OFK Beograd, za zdravu sportsku priču koju klub koji nosi ime našeg grada i u grbu ima njegovu belu tvrđavu toliko dugo pronosi.

Navijači su do sada sakupili veliku istorijsku građu i izdali par knjiga. Snimljen je veliki broj studijskih pesama, zidovi stadiona su ukrašeni prelepim muralima sa motivima iz naše istorije, za stogodišnjicu kluba organizovali su dolazak Dinama iz Moskve koji je odigrao prijatelsjku utakmicu sa našim timom, aktivni su na internetu gde propagiraju svoj klub, a javnosti je do sada najpoznatija akcija prikupljanja potpisa, njih oko 10 000, koji su predati skupštini grada, a kojima se traži da se Omladinski stadion, ili konkretno renovira, ili napravi kompletno nov jer je sada otvoren sa samo 20 procenata svojih tribina za posetioce. Ostalo je jedna ruševina koja se nalazi na 3km od centra grada!


Naša aktivnost i organizacija za pomoć klubu je u proteklih nekoliko meseci dobila na još većem značaju otvaranjem kancelarije našeg udruženja gde se svakodnevno novi ljudi učlanjuju i šalju donacije. Našu borbu i dobre namere su prepoznali Ofkovci širom planete, od Australije do Kanade, koji šalju svoje donacije, a sve akcije, stanje članarina i finansija transparentno objavljujemo na našim internet glasilima.
O svemu se možete informisati na našem sajtu – www.ofkbeograd.net , Facebook stranici – https://www.facebook.com/klubprijateljaofkbeograda/ i Instagram profilu – https://www.instagram.com/ofkbeogradnet/

Na kraju da ponovimo. Navijači OFK Beograda su uvek bili i biće uz svoj klub i uvek će ga najbolje braniti od svih! Nezavisni smo, nismo ničija produžena ruka, a uvek smo za saradnju sa iskrenim ljudima dobrih namera.

JEDAN TIM – JEDAN GRAD – JEDNO IME – BEOGRAD!
Klub prijatelja OFK Beograda 1994