Dresovi: BSK Borča u plavo beloj, a OFK Beograd u beloj kombinaciji.

Pomoćnici: Srđan Milutinović i Gagić Miloš

Žuti kartoni: Sotirović, Savković, Stančeski, Bošković (BSK Borča) i Bogavac (OFK Beograd).

BSK Borča (4-5-1): Grujičić, Planić, Bošković, Milojević, Milutinović, Nuhi, Savković, Ćesarević, Sotirović, Bulatović, Đukić.
Trener: Vladan Milojević

OFK Beograd (4-5-1): Luksač, Petković, Rodić, Adžić, Vasiljević, Nikolić, Pavlović, Trivunović, Jovanović, Grbić, Bogavac. Igrali su još: Mijić, pavlovski, Batioha.
Trener: Zoran Milinković

Kakav furiozni finiš polusezone! Oktobar i novembar za pamćenje, krenulo je tako i u decembru! Ko zna gde bi bili naši dometi da se sada nije završio prvi deo sezone! Bez lažne skromnosti, igramo kako svaki navijač Plavih i priželjkuje! Zoran Milinković sa svojom stručnom ekipom je jednostavno preporodio naš tim u koji smo verovali sve ovo vreme. Da nismo prvu pobedu zabeležili tek u osmom kolu ne smemo ni da pomislimo gde bismo sada bili na tabeli. Svi čekamo žreb 15. decembra i polufinale kupa koje je na programu na proleće. Željni smo trofeja!

Sa komšijskim timom smo do sada imali veoma loš bilans, ali smo na ovoj utakmici konačno videli ono što smo hteli. Rutinska pobeda Beograda protiv otvorenog i za nadigravanje spremnog, ali ne baš kvalitetnog protivnika.

Na stadionu se na zatvaranju polusezone okupilo nešto više od 300 gledalaca, od kojih je polovina bilo uz Beograd.

Prvo poluvreme je, može se reći, bilo izjednačeno, mada smo imali više od igre, a u nastavku smo potpuno dotukli domaćina.

Krenulo je od starta totalno otvoreno i napadi su se smenjivali na obe strane. Domaći propuštaju par dobrih šansi kada se iskazao naš golman Lukač, a Sotirović je pogodio spoljni deo mreže.

U 20. minutu viđamo najlepši momenat na utakmici. Igrač Borče, Bošković se okliznuo, a loptu mu oduzima robusni Grbić i u nezadrživom naletu ide ka golu Grujičića. Ulazi u šesnaesterac, fintom izbacuje odbranu domaćih i upućuje, kako je to prokomentarisao legendarni navijač, čika Cvele, razantan udarac i pogađa “drugu” mrežu gola BSK-a i donosi neopisivo slavlje Ofkovcima.
GOOOL! 20. minut, Petar Grbić 0-1!

Uzvraćaju i Borčanci, ali iz izgledne situacije šutiraju preko gola. Ređaju se šanse i pred golom Borče, a neprecizni su Bogavac, Grbić i Jovanović. Na odmor se odlazi sa našom prednošću od 1-0!

U drugom poluvremenu igramo totalni fudbal! Pravo je čudo što nismo “natovarili” mrežu domaćina! Bogavac, Grbić, Jovanović, Pavlović… Šanse se ređaju kao na traci!

U 53. minutu Bogavac postiže i drugi pogodak za Beograd na ovoj utakmici kada posle oduzete lopte Milutinoviću sam izbija pred golmana i rutinski zabija gol!
GOOOL! 53. minut, Dragan Bogavac 0-2!

Daleko od toga da su se Borčanci predali, ponajbolji su bivši Ofkovci, Nuhi i Planić, ali nikako ne uspevajud a dođu do našeg gola.

Rezultat se i pored naših velikih šansi ne menja i mišljenja smo da je Beograd morao da postigne još nekoliko golova.

Na tromesečnu pauzu ipak odlazimo srećni, ali sa velikim žalom što se sada odlazi na pauzu u prvenstvu. Eh da nismo prvu pobedu zabeležili tek u osmom kolu… Čekamo da vidimo stanje posle predstojećeg prelaznog roka. Ova generacija je kadra da nas konačno obraduje nekim trofejom!

POGLEDAJTE NAJZANIMLJIVIJE DETALJE SA MEČA!
izvor: youtube.com