Stadion FK Crvena Zvezda, gledalaca oko 8000.

Vreme: Temperatura do 12 stepeni.
Teren: Odličan za igru.
Dresovi: Crvena Zvezda u crveno – beloj, a OFK Beograd u plavo – beloj kombinaciji.

Strelci: Lazović u 30 (Crvena Zvezda), Grbić 13, 62 i Bogavac 63. minutu (OFK Beograd).

Sudija: Milenko Vukadinović

Žuti kartoni: Kasalica (Crvena Zvezda), Brkić, Čavrić i Pavlovski (OFK Beograd).

Crvena zvezda (4-3-2-1): Kirovski – Vešović, Maksimović (od 67′ Babalj), Spajić, Mladenović – Mijailović, Milivojević Milijaš – Lazović, Kasalica – Mudrinski (od 83′ Dimitrijević).
Trener: Aleksandar Janković

OFK Beograd (4-5-1): Lukač – Petković, Adžić, Vasiljević, Rodić – Nikolić (od 44′ Grbić), Trivunović, Pavlović (od 75′ Batioha), Čavrić (od 80′ Pavlovski), Grbić – Bogavac.
Trener: Zoran Milinković

Bravo Ofkosi! Bravo! Prikazali smo totalno moderan, izgrađen i fudbal sa kojim se dobijaju utakmice! Za deset dana dva puta smo dobili Crvenu Zvezdu, ekipu koju smo pre toga na našem najvećem stadionu dobili davne sezone 1993/94!

Zoran Milinković sve više pokazuje da je trener kakvog navijači žele za svoj veliki OFK Beograd! Odlično je postavio igru, uigrao ekipu i to konačno liči na tim za koji smo od početka verovali da može da predstavlja naš Beograd!

Igrači su nam omogućili da preko cele zime i tromesečne zimske pauze da imamo o čemu da maštamo i mišljenja smo da nam trofej nikada nije bio bliži. Čekamo žreb! Vojvodina, Jagodina ili Javor…

Na stadionu se okupilo negde oko osam hiljada gledalaca, od toga oko dvesta najsrećnijih koji su sa svojim igračima na kraju slavili zasluženu pobedu!

Od samog starta je krenula otvorena igra sa obe strane. Zvezda je imala inicijativu, ali smo mi bili konkretniji. Očigledno je Milinković dobro proučio mane protivnika i na dosta lagan način smo pronalazili rupe u protivničkoj odbrani.

Na početku beležimo pokušaje Milijaša, koji je očigledno u Zvezdi najbolji i igrač koji jedini može nešto konkretno da uradi.

Ipak, prvi do vođstva dolazi Beograd! Mladi golman Kirovski ispucava jednu loptu, ali je blokira Grbić, a ona se, na našu sreću, odbija u mrežu domaćih!
GOOOL! 13. minut, Petar Grbić 1-0!

Samo dva minuta nakon postignutog gola propuštamo šansu za još jedan gol. Dragan Bogavac iz izgledne šanse šutira preko gola! Ubrzo se i Nikolić oprobao, ali rezultat se ne menja.

Nakon naših napada sledi period Zvezdine inicijative u kojoj se stvorilo dosta šansi pred našim golom. Posle izvedenog kornera na našu sreću igrači domaćih su loše odreagovali i propuštaju da ubace loptu na drugoj stativi iu nebranjenu mrežu. Beležimo i nekoliko opasnih udaraca sa distance.

Napade Zvezde prekidamo preko Čavrića koji je iz idealne šanse šutirao katastrofalno i bezvoljno pa tako lopta odlazi pored gola.

U periodu u kom je domaćin imao više od igre, primamo i gol! Lazović je odlično šutirao sa distance i matirao Lukača!
30. minut, Darko Lazović 1-1!

I nakon izjednačujućeg gola, pa sve do kraja poluvremena crveni imaju totalnu inicijativu u kojoj propuštaju nekoliko šansi. Na odmor se odlazi rezultatom 1-1!

Drugo poluvreme je počelo kao i prvo pa tako vidjamo otvoren i fudbal pun prilika. Prvi smo mi zapretili kada je Petković poslao odličnu loptu u kazneni prostor domaćih, ali je Bogavac bio prekratak. Uzvraćaju i Zvezdaši, ali su loše reagovali u par situacija, a i Lukač je na visini zadatka!

Dolazimo do naših novih golova! Sa distance je odlično pokušao Veseljko Trivunović, Kirovski odbija loptu, ali samo do Čavrića koji slabo šutira, ali se lopta odbija do Grbića koji rutinski loptu zakucava u mrežu za neopisivu radost Ofkovaca!
GOOOL! 62. minut, Petar Grbić 1-2!

Samo minut kasnije postižemo novi gol! Posle jedne kontre, dvostruki strealac na ovoj utakmici, Petar Grbić, asistira Bogavcu koji je brži od protivničkog golmana i lobuje ga za novi delirijum Unije!
GOOOL! 63. minut, Dragan Bogavac 1-3!

Slede napadi Zvezde u talasima, ali nikako nisu mogli da dođu do novog pogotka! Uzvraćamo preko odličnog Grbića koji sa distance i solo izgrađene akcije šalje odličan udara,c, ali na žalost za malo pored gola!

U tim trenucima i domaći i gosti traže jedanesterce, ali Vukadinović odlučuje da prekršaja nema.

Do kraja utakmice propuštamo nekoliko kolosalnih prilika, pre svega preko Grbića i rezultat je mogao itekako da bude ubedljiviji u našu korist.

Na kraju možemo samo da čestitamo našim igračima na izborenom polufinalu i svi kao jedan čekamo žreb i polufinalne utakmice u martu i aprilu!

POGLEDAJTE NAJZANIMLJIVIJE DETALJE SA UTAKMICE!
izvor: youtube.com