FK Radnički 1923 – OFK Beograd 3-2 (1-0)

Švaba Đurđević uspešniji od svog dojučerašnjeg kluba!

Kragujevac, 03. novembar. Početni udarac izveden u 13:30 h.

Stadion Čika dača. Gledalaca oko 1200.

Strelci: Spalević u 44, Milošković u 49 i 74 (FK Radnički 1923), Trivunović u 77 i Jovanović u 90. minutu (OFK Beograd).

Vreme: Sunčano sa temperaturom do 22 stepena.
Teren: Odličan za igru.
Dresovi: FK Radnički 1923 u crvenoj, a OFK Beograd u crnoj kombinaciji.

Glavni sudija: Mažić Milorad
Pomoćnici: Petrović Dejan i Kaurin Srđan
Četvrti sudija: Vujović Majo
Delegat: Milivojević Miroslav

Žuti katoni: Trivunović i Bogavac (OFK Beograd).

RADNIČKI 1923 (4-5-1): Knežević, Pavlović, Kosorić, Milošević, Fejsa, Nedović, Milošković, I.Petrović, Petronijević (od 71. Svojić), Spalević (od 77. Sikimić), Simović (od 89. Mutavdžić).
Trener: Dejan Đurđević

OFK BEOGRAD (4-4-1-1): Lukač, Petković, Gašić, Adžić, Rodić, Čavrić (od 59. Jovanović), Nikolić, Trivunović, Pavlović (od 78. Mijić), Milić (od 65. Grbić), Bogavac.
Trener: Zoran Milinković

Devet bodova od mogućih 33 i trenutno 14. mesto na tabeli! To je bodovni saldo OFK Beograda posle 11 odigranih kola! Na kraju prošle jesenje polusezone smo imali 22 osvojena boda!

Izgubljena je utakmica u Kragujevcu i pored dva postignuta gola. Utakmica je bila otvorena, napadalo se sa obe strane, a presudili su naivno primljeni golovi Beograđana.

Na stadionu se okupilo nešto više od hiljadu gledalaca, od kojih je osamdesetak njih tokom cele utakmice podržavalo Beograd svojim navijanjem.

Na početku utakmice imamo inicijativu i nekoliko puta smo dobro zapretili golu domaćih. Beležimo pokušaje Milića, Bogavca, Nikolića sa distance, te Petkovića. Najzreliju šansu propuštamo kada je Bogavac presekao jednu loptu i krenuo u kontranapad. Umesto da odmah uposli usamljenog Milića, Bogavac nepotrebno vuče loptu i daje priliku odbrani domaćih da sustigne Milića koji prekasno dobija loptu i gubi je pa tako zrela šansa odlazi u nepovrat.

Domaćin preti preko Simovića i Spalevića, a u samom finišu prvog perioda igre dolaze do vođstva. Petronijević vuče loptu po našem levom boku skoro pedeset metara, a prati ga, ipak prespori Trivunović koji ne uspeva da ga spreči da pošalje upotrebljiv centaršut koji koristi Spalević i sprovodi loptu u našu mrežu pored nemoćnih Gašića i Lukača.
44. minut, Darko Spalević 1 – 0!

Na samom početku drugog poluvremena raspršile su se nade Beograđana da će se utakmica rezultatski preokrenuti. Posle jednog brzog napada Radničkog, loptu u našem kaznenom prostoru za kratko blokira Petković, a neodlučnost Lukača i našeg desnog beka koristi iskusni Spalević koji dodaje loptu Miloškoviću, a ovaj je sprovodi u našu nebranjenu mrežu za vođstvo od 2-0!
49. minut, Stanimir Milošković 2-0!

Milinković pokušava izmenama da prodrma ekipu i u igru ubacuje Mijića, Jovanovića i Grbića, ali pored neke terenske inicijative ne stvaramo neke izrazite šanse. U tom periodu je dosta aktivan Bogavac, ali nema pretnje po gol Kneževića.

Sve do pred kraj utakmice nema nekih posebnih dešavanja, a u poslednjih dvadesetak minuta viđamo tri pogotka, jedan u našoj, a dva u mreži Radničkog.

Prvo je Radnički došao do još jednog laganog gola i vođstva od 3-0! Lukač je loše ispucao jednu loptu koja na centru igrališta dolazi do Petrovića koji daje odličan pas Miloškoviću koji izlazi sam pred Lukača i rutinski sprovodi loptu u našu mrežu.
74. minut, Stanimir Milošković 3-0!

Samo tri minuta kasnije sudija Mažić svira jedanaesterac u našu korist. Golman Knežević je faulirao Bogavca u svom kaznenom prostoru, a Trivunović ga matira sa 11 metara.
GOOOL! 77. minut, Veseljko Trivunović 3-1!

Sada se Radnički već grčevito brani, a Ofkovci opsedaju njihov gol. U devedesetom minutu Jovanović na centaršut Mijića glavom postiže drugi pogodak za nas!
GOOOL! 90. minut, Ivica Jovanović 3-2!

Na našu žalost, sudija je bukvalno produžio utakmicu za minut i tako sprečio naše igrače da dođu do boda jer je ekipa Radničkog u tim trenucima bila skroz raštimovana!

POGLEDAJTE NAJZANIMLJIVIJE MOMENTE SA UTAKMICE!
izvor: youtube.com

Naredna utakmica je na programu u nedelju u 13:30 časova kada na karaburmi dočekujemo ekipu Crvene Zvezde!