Vreme: Sunčano sa temperaturom do 39 stepena.
Dresovi: OFK Beograd u plavo - beloj, a Hajduk u beloj kombinaciji.

POMOĆNE SUDIJE: Milutinović Srđan i Gagić Miloš

ŽUTI KARTONI: Adžić, Batioha, Mijić (OFK Beograd), Ćulum, Veselinović i Cvetković (FK Hajduk)

OFK Beograd (4-5-1): Lukač, Petković, Gašić, Adžić, Rodić, Nikolić, Žeravica (Mijić), Čavrić (Pavlović), Brkić, Batioha (Tufegdžić), Milić.
Trener: Stevica Kuzmanoski

FK Hajduk: Brać, Milutinović, Bulatović, Adamović, Ćulum, Veselinović (Bošković), Sekulić, Ćovin (Kiš), Crnoglavac, Popović (Mirosavljev), Cvetković.
Trener: Veličko Kaplanović

Velika očekivanja navijača Plavih od tima OFK Beograda za novu sezonu su raspršena! Na tri utakmice nismo postigli niti jedan jedini gol! Niti jedan!? Videli smo jedno veliko mučenje, nedostatak ideja, gužvu na terenu i fudbal koji tera malobrojne gledaoce sa tribina.

Već godinama gledamo sličan fudbal koji smo gledali i kod Švabe Đurđevića i kod Sose Babića i sada kod Stevice Kuzmanovskog. Sve se svodi na neku terensku inicijativu i kruženje oko šesnaesterca protivnika, stim što je sada razlika u tome da se igra ne širi već se pravi gužva gde se pokušava nešto gotovo nemoguće, da se kroz snop igrača probije sa loptom ka protivničkom golu u čemu je naravno sudelovao i protivnik svojim bunkerom!

Sreća je naša što Kuljani ipak nisu nekog posebnog kvaliteta jer mi očigledno imamo velikih problema u defanzivi posle izgubljene lopte u napadu kada je naš zadnji red totalno raštimovan što će, ako se nešto ne promeni, neka ozbiljnija ekipa itekako znati da kazni.

Sve u svemu, na kraju – dva krompira! Posle tri odigrana kola zauzimamo pretposlednje mesto na tabeli i gol razlika 0:2!

Prazan stadion i vrućina sa skoro 40 stepeni u hladu još više su dali pečat ovom klasičnom mučenju! I dalje se rasteruju deca sa stadiona, jer narodna policija strogo izvršava zakonske propise i ne dozvoljava maloletnicima da dodju na stadion bez pratnje roditelja. Tako je sigurno i na utakmicama gde dolazi po nekoliko desetina hiljada ljudi?! Da, da, verujemo, svi verujemo… Tako ste zabranjivali i zastave, bubnjeve, megafone (…) pa ste uvideli da je to što radite totalna besmislica! Borimo se za povratak gledalaca na tribine, a vi najmlađe terate sa stadiona!? Sramota!

Za ovu utakmicu nismo mogli da računamo na Bogavca i Trivunovića koji imaju zdravstvenih problema, a u ekipu se vratio Petković, koji uz Batiohu, Rodića i donekle Nikolića i Gašića, jedini zaslužuje prelaznu ocenu za pruženu igru.

Od starta imamo tu terensku inicijativu, a Hajduk je jedna u nizu ekipa koja, svesna svojih kapaciteta, igra totalnu defanzivu i vreba svoju šansu iz nekih kontranapada koji su im na našu sreću bili jalovi.

Nismo videli nikakve posebne šanse u prvih pola sata utakmice. jedino je Veselinović iz Hajduka u 11. minutu išao sam ka golu Lukača sa centra igrališta, ali su ga sustigli naši defanzivci.

Prvi pokušaj vredan pažnje beležimo u 32. minutu, kada Gašić bio najviši u skoku posle prekida koji je izveo Nikolić, ali je njegov udarac glavom otišao malo pored stative gola Kuljana.

Nekoliko minuta kasnije opet imamo šansu. Ovoga puta je Batioha u padu pokupio jednu loptu koju je uz odbitak uputio Brkić, ali lopta odlazi pored gola.

Beležimo i šuteve Milića i Brkića, a na drugoj strani doskorašnji Ofkovac, Mladen Popović umalo nije iznenadio istrčalog Lukača lob udarcem sa centra igrališta, ali lopta ne pogađa okvir gola.

Na početku drugog poluvremena nije bilo izmena u sastavima. U 55. minutu Milić šutira glavom sa desetak metara, a golman Brać se izvija koliko je dugačak i odbija loptu u korner. Šansu nešto kasnije ima i Batioha, ali mreže i dalje miruju.

Na drugoj strani beležimo pokušaj Veselinovića iz slobodnog udarca i odličnu šansu koju propušta Popović.

Pokušava se sa nekim izmenama da se nešto pokrene, ali nista se ne menja – OFK Beograd – FK Hajduk 0-0! Navijači su rezignirani i kreću da pevaju DA LI ĆEMO IKAD GOL DA DAMO, a igrači pognute glave napuštaju teren!

POGLEDAJTE DETALJE SA OVOG MEČA!
izvor: youtube.com

Sledeća utakmica se igra na Karaburmi kada nam u goste dolazi ekipa Partizana. Utakmica je na programu u nedelju u 17 h, uz direktan tv prenos na TV Arenasport.