Vreme: Sunčano sa temperaturom do 32 stepena.
Dresovi: OFK Beograd u plavo - beloj, a Partizan u belo – crnoj kombinaciji.

Glavni sudija: Boško Jovanetić.
Pomoćnici: Milovan Ristić, Nemanja Petrović.
Delegat: Caran Đorđe

Strelci: 1:0 – Brkić u 40, 1:1 – L. Marković u 50, 1:2 – autogol Gašića u 71, 1:3 – S. Šćepović u 81. minutu.

Žuti kartoni: Brkić, Petković (OFK Beograd), Zabija, Tomić, Medo, Šćepović, L. Marković, Volkov, žNinković (FK Partizan)

Drugi žuti i crveni karton dobio je Petković u 43. minutu.

OFK BEOGRAD (4-5-1): Lukač, Petković, Gašić, Adžić, Rodić, Nikolić, Brkić (Milić), Čavrić (Bogavac), Pavlovski (Pavlović), Batioha, Jovanović.
Trener: Stevica Kuzmanoski

PARTIZAN (4-4-2): Stojković, Miljković, Ostojić, Ivanov, Volkov, Medo, S. Marković (Ninković), Ilić, Tomić, Zabija (S. Šćepović), Mitrović (L. Marković).
Trener: Vladimir Vermezović

Velika šteta! Naše dve kardinalne greške su dovele Partizan do pobede na Karaburmi! Imali smo igru u našim nogama, stvarali smo šanse, ali na kraju, kladioničarski rečeno, iz keca u dvojku! Gosti su za celu utakmicu imali samo TRI UDARCA U OKVIR GOLA, ali im je to bilo dovoljno da ubedljivo slave! Ovo je četrnaesti vezani poraz Beograda u duelima sa Partizanom!

Pored grešaka Rodića i Gašića koji je zajedno sa Lukačem ubacio loptu u svoju mrežu, detalj koji je prelomio rezultat je svakako i isključenje Petkovića u 43. minutu!

Zbog katastrofalnog stanja Omladinskog stadiona, na koje Grad uopšte ne obraća pažnju, za publiku je bilo otvoreno pola tribina na kojima se sakupilo oko 2500 gledalaca na temperaturi od 32 stepena. Viđeni su i manji incidenti, pre svega zbog neorganizovanosti policije u kojim su akteri bile suprotstavljene struje navijača Partizana.

Navijači na jugu su koreografijom obeležili sto prvi rođendan OFK Beograda, a oni su uz možda oko 250 Ofkovaca na istoku jedini bili uz plavo bele na ovoj utakmici! Dakle, ukupno oko 500 navijača domaćeg tima! Sramota za Beograđane što ne podržavaju svoj klub! Unija je izbacila i parolu posvećenu suludoj odredbi po kojoj mlađi od 16 godina ne mogu na stadion bez prisustva roditelja, a poruka je glasila – FUDBAL, ZABRANJENO ZA MLAĐE OD 16!?

Nastupili smo sa nešto izmenjenim sastavom, a svoj debi je sasvim solidno uknjižio napadač Ivica Jovanović. Vesa Trivunović nije bio u kombinaciji zbog operacije slepog creva.

Prvo poluvreme smo odigrali odlično! Šutevi i naši napadi su se ređali kao na traci i šteta je što smo u tom periodu igre postigli samo jedan pogodak! Šanse smo na početku utakmice imali preko Batiohe i Rodića, ali mreža se nije zatresla.

U 18. minutu imamo odličnu šansu kada prvo Rodić prolazi po levom boku, šalje dobru loptu u šesnaesterac, a Nikolić je vraća u centar kaznenog prostora ka Pavlovskom, a ovaj iz idealne situacije traljavu šutira glavom!

Uzvraćaju i crno beli preko nekadašnjeg Ofkovca, Markovića i Ivanova, ali lopta odlazi pored gola oba puta.

Volkov i Ivanov greše u odbrani, a lopta dolazi do Jovanovića koji šutira, ali Stojković uspeva da odbrani svoj gol. Igrao se 29. minut.

Dolazimo do perioda igre gde nije bilo nekih izrazitih šansi, ali u 40. minutu Brkić dovodi Ofkovce do ekstaze! Vladimir Volkov, jedan u nizu nekadašnjih Romantičara koji su sada u ekipi Partizana, gubi loptu u svom kaznenom prostoru koju mu je oduzeo Nemanja Nikolić i koji ju je poslao ka Batiohi a on je glavom spušta ka Brkiću koji je znalački plasira u mreži Partizana! 1:0 za Beograd! Brkić trči ka navijačima, podiže dres ispod koga je bila majica sa natpisom PLAVA KRV! Bravo Brle!
GOOOL! 40. minut, Goran Brkić – 1-0!

Samo par minuta nakon gola sledi novo uzbuđenje, ali nepovoljno po nas. Posle jednog starta Petkovića sudija mu pokazuje drugi žuti karton i put u svlačionicu! Ofka igra sa desetoricom na terenu!

Do kraja poluvremena Partizan propušta šanse preko Saleta Marković i Miljkovića pa se na odmor odlazi sa našim vođstvom!

U drugom poluvremenu viđamo naše neobjašnjivo loše izdanje! Posle pokušaja Brkića iz slobodnjaka sledi naš prvi kiks! Ivanov je sa distance poslao jednu plasiranu loptu ka nasem šesnaestercu, a Rodić loše reaguje i glavom šalje traljavo loptu ka Lukaču, ali do nje pre stiže Lazar Marković i lobuje našeg golmana! Jeftino!
50. minut, Lazar Marković – 1-1!

Opet dolazi period kada nema konkretnih prilika, a treneri polako vrše izmene u timu.

U 71. minutu nova greška naše odbrane posle koje gosti dolaze u vođstvo! Marković šalje centaršut iz ugra, a zahuktali Volkov odbija loptu glavom jka Šćepoviću, ovaj sa nekoliko metara šutira u Lukača, a lopta se nesrećno odbija do Gašića koji je sprovodi u našu mrežu!
71. minut, autogol Danijela Gašića, 1-2!

Nedugo zatim dobar pokušaj ima Jovanović, a Partizan propušta priliku preko Šćepovića.

U 81. minutu Šćepović postavlja konačan rezultat. Naša zadnja linija nije uspela da uhvati u ofsajd zamku našeg nekadašnjeg najboljeg strelca u omladinskoj selekciji, pa on, posle pasa Ninkovića, rutinski, u svom stilu, u “drugi ugao” šalje loptu u našu mrežu.
81. minut, Stefan Šćepović 1-3!

U igru ulazi i Milić koji se ubrzo našao u dobroj šansi, ali rezultat ostaje nepromenjen. Nešto više pokušava da napravi i Bogavac, ali nema konkretnih rezultata. Jovanetić produžava utakmicu 3 minuta i svira za kraj utakmice. OFK Beograd – FK Partizan 1-3!

POGLEDAJTE NAJZANIMLJIVIJE DETALJE SA UTAKMICE!
izvor: youtube.com

Sledi pauza u šampionatu zbog utakmica reprezentacije u kvalifikacijama za SP u Brazilu, a ranije je najavljeno da ćemo odigrati prijateljsku utakmicu u Jagodini u subotu. Trenutno zauzimamo pretposlednje mesto na tabeli sa samo jednim osvojenim bodom od mogućih 12, a na ovoj utakmici smo postigli tek svoj prvi gol u šampionatu! Moramo da počnemo da pogađamo mreže i da pobeđujemo, nema se više šta čekati!