OFK Beograd – FK Radnički 1923 2-3 (0-2)

Omladinski stadion, gledalaca oko 700.

Vreme: Prijatno sa 18 stepeni.
Teren: Solidan za igru.
Dresovi: OFK Beograd u plavo-belim, a Radnički u crvenim dresovima.

Strelci: Dražić u 58, Damjanović u 74 (OFK Beograd), Knežević u 10 i 67 i Spalević u 34. minutu (FK Radnički 1923).

Delegat: Čanak Milenko

Žuti kartoni: Planić, Dražić, Damjanović (OFK Beograd), S. Petrović, I. Petrović, Rosić, Spalević i Beljić (FK Radnički 1923).

OFK Beograd (4-5-1): Pavlović, Golubović, Planić, Vasiljević, Antonov, Zdjelar, Čavrić, Gajić, Ivanović, Dražić, Damjanović. Igrali su još: Ješić, Paločević i Radivojević.
Trener: Zlatko Krmpotić

Radnički 1923 (4-5-1): Čančarević, Petrović S, Marić, Rosić, Tintor, Petrović I, Petronijević, Krivokapić, Beljić, Knežević, Spalević.
Trener: Radmilo Ivančević

Ni lep ambijent koji su stvorili navijači Beograda, niti lepo i idealno vreme nisu bili dovoljni da Romantičari osvoje barem bod u susretu sa kragujevačkim Superligašem. Radnički je kući odneo sva tri boda pobedivši rezultatom od 3-2, a na poluvremenu je vodio čak sa 2-0!

Kardinalne greške naše zadnje linije odlučile su pitanje pobednika ovog meča. Te greške su iskoristili Spalević i Knežević koji su rutinski matirali Pavlovića. Posebno je bio motivisan Spalević, igrač koji se skoro svakog prelaznog roka u poslednje vreme pominje kao naše potencijalno pojačanje, pa se tako pored gola istakao i po simuliranju.

Na borbenosti i htenju ne može da se zameri skoro nijednom igraču, pogotovo u drugom poluvremenu, ali u odbrani nam “duva opasna promaja”, na sve strane. I ranije smo pravili naivne greške, pre svega smo primali golove iz prekida sto je nedopustivo, ali sada suparnički napadači dobijaju lopte za gol šanse skroz nemarkirani, a to su igrači Radničkog iskoristili u tri takve situacije. Jesmo premladi, da se ne ponavljamo, svima nam je to jasno, to papagaji već znaju, ali tim mora i može da se utegne, mladost ne sme da bude opravdanje za takve propuste!

Ako se ipak osvrnemo na našu mladost i statistiku podaci su sledeći. Ofkova postava je bila prosečno stara 20,64, a od Radničkog 25,42 godine. Ako gledamo postavu Radničkog bez dve poslednje izmene koje su izvršene u 84, odnosno u 87. minutu, prosek im je bio 26.55 godina. Kada bismo gledali naš tim bez Pavlovića i Damjanovića dolazimo na podatak da je naša ekipa prosečno bila stara 19,33 godina!

Ako analiziramo naš tim i učinak po igračima to bi otprilike, po našem mišljenju, izgledalo ovako. Mladi Dražić i Ješić (tek pred kraj napravio par grešaka) su bili odlični, a jedini stariji igrač u timu, Damjanović se bori koliko može, stalno ga markiraju, ali pravi razliku na terenu u našu korist. Zanimljiv je i pokretljiv, takođe i mladi Radivojević. Golman Pavlović je spasao par golova, ali nije ni on bio nešto ubedljiv. Zdjelar standardan, dobar je i radi posao koji se od njega očekuje da obavlja. Štoperi nam “opasno ispadaju” i prespori su, bez obzira na to sto su korpulentni moraju biti brži i organizovaniji! Trener Krmpotić možda treba da pruži šansu iskusnom Batesu, ili eventualno Adziću. Čini se da mladi Gajić u ovom trenutku nije igrač koji treba da počinje utakmicu, a skoro pa se ustalio u timu. Bekovi skoro da nemaju prodore i centaršuteve, a Paločević pruža dosta blede partije. Sigurni smo da on može mnogo više, propustio je i veliku šansu za izjednačenje. Čavrić dosta komplikuje, usporava igru, nekonkretan je! Ivanović isto ne radi ništa konkretno, čini se da ne zna jasno šta mu je zadatak i konstantno menja pozicije po terenu.

Znamo da je politika kluba da se konstantno promovišu mladi igrači, ali mišljenja smo da nešto mora da se menja. Treba u tim ubaciti iskusnije, Perovića i Batesa, na poziciji zadnjeg veznog staviti Micevskog pre nego Gajića, a možda dati šansu i Punoševcu na levom beku koji u ovoj sezoni nije odigrani nijedan minut.

Radnički nas je zasluženo pobedio i to na isti način kao pre par sezona. Kontranapadom, organizovanom igrom gde se poštuju zadaci, gde se zna ko šta igra i to donosi rezultat.

Šta je tu je, nema vremena za razmišljanje, moraju se povući konkretni potezi. Okrecemo se Vojvodini i kupu koji dolazi odmah potom. Obe utakmice igramo kući. Svi na Omladinski stadion, da se pomogne našim dečacima da ponovo krenu da pobeđuju!

POGLEDAJTE NAJZANIMLJIVIJE DETALJE SA MEČA!
izvor: youtube.com

PREGLED DEŠAVANJA IZ MINUTA U MINUT POGLEDAJTE NA  – MOZZART MEČ CENTRU!