Omladinski stadion, gledalaca oko 250.

Vreme: Sunčano sa temperaturom do 30 stepena.
Teren: Solidan za igru.
Dresovi: OFK Beograd u plavo - beloj, a FK Sloga u beloj kombinaciji.

Strelci: Jovanović u 18, Rodić u 44, Trivunović u 60, Čavrić u 66 i Milić u 82. minutu.

Sudija: Gogić Miodrag

Žuti kartoni: Pavlović, Brkić (OFK Beograd) i Drašković (FK Sloga)

OFK Beograd (4-4-2): Dragojević, Pavlović, Gašić, Adžić, Rodić, Brkić, Nikolić, Trivunović, Čavrić, Milić, Jovanović. Igrali su još: Petković, Žeravica i Grbić.
Trener: Zoran Milinković

Sloga Kraljevo (4-5-1): Božović, Milovanović, Mladenović, Drašković, Radosavljević, Miletić, Gobeljić, Marušić, Andjelković, Rovčanin i Jovanović. Igrali su još:Mladenović, Đorđević i Trnavac.
Trener: Saša Mrkić

Ono što smo priželjkivali, to se i ostvarilo! Konačno smo pobedili i to više nego ubedljivo! Trijumfovali smo, nad, mora se reći, dosta skromnom ekipom FK Sloga Kraljevo i to više nego ubedljivo sa 5-0! Sve nas je podsetilo na kup utakmicu protiv Kolubare prošle sezone. Ovog puta strelci su bili Jovanović, Rodić, Trivunović, Čavrić i Milić.

Konačno nam se isplatila dobra igra koju smo prikazivali u nekoliko utakmica koje smo odigrali ove sezone, a nadamo se da će se posle ove pobede konačno krenuti i u prvenstvu sa osvajanjem bodova!

Trener Milinković nije previše eksperimentisao, mada smo u timu na desnom beku umesto Petkovića videli Pavlovića, a u odnosu na tim protiv Vojvodine u ekipi nije bilo ni povređenog Lukača, Batiohe i Grbića, a umesto njih su utakmicu počeli Dragojević, koji je dobio prednost u odnosu na Mateka, te Milić i Čavrić.

Utakmicu je sa postignutim golom i dve asistencije obeležio odlični napadač Jovanović sa kojim smo dobili veliko pojačanje za našu ekipu, ali moramo reći da je u nekim trenucima malo i preterivao sa soliranjem i komplikovanjem.

Utakmicu smo počeli udarcima sa distance, ali su pokušaji Nikolića iz slobodnog udarca i Brkića prozujali iznad prečke golmana Sloge, Božovića.

U 18. minutu dolazimo do vođstva. Veseljko Trivunović je poslao svoj prepoznatljiv teledirigovani centaršut iz kornera, Adžić udara glavom, a Jovanović loptu skreće u mreži Prvoligaša iz Kraljeva za naše vođstvo!
GOOOL! 18. minut, Ivica Jovanović – 1-0!

Bilo je dosta vruće pa se otišlo i na sudijski tajm aut da bi se igrači osvežili. Nastavljaju se naši napadi i pokušavamo preko dosta aktivnog Milića i Čavrića, ali rezultat se ne menja. Gosti pokušavaju iz kontri i prekida, ali ne uspevaju da dodju do našeg gola tako da je Dragojević dosta besposlen.

U smiraj prvog perioda igre povećavamo prednost preko Rodića. Roda je razmenio dupli pas sa Trivunovićem i u solo akciji nanizao po levom boku nekoliko protivničkih igrača, ušetao se u kazneni prostor i zabio loptu u mrežu!
GOOOL! 43. minut, Milan Rodić – 2-0!

I u drugom poluvremenu smo imali više od igre pa tako postigli i nova tri gola za “petardu”. Naši napadi su se lagano ređali, a najaktivniji su bili Milić, Čavrić i Jovanović.

U 60. minutu svira se jedanaesterac za nas. Posle odlične akcije Jovanovića koji je uposlio Milića u kaznenom prostoru, Milka pada posle duela sa odbranom Sloge, a sugija Gogić pokazuje na belu tačku. Odgovornost je na sebe preuzeo nekadašnji reprezentativac, Trivunović i rutinski vara protivničkog golmana za naše još veće vođstvo.
GOOOL! 60. minut, Veseljko Trivunović – 3-0!

Do kraja utakmice viđamo izmene u našem timu kada u igru ulaze Grbić, Žeravica i Petković, ali situacija na terenu se ne menja, pa postižemo još dva pogotka.

Prvo je u 66. minutu Čavrić, posle nesebične asistencije Jovanovića, na petoparcu predriblao golmana Božovića i zatresao mrežu. Ipak, stoji zamerka mladom Čavri što prilikom proslave pogotka nije pozdravio najvernije navijače.
GOOOL! 66. minut, Aleksandar Čavrić – 4-0!

Desetak minuta pred poslednji sudijski zvižduk i Milić biva nagrađen za sasvim solidnu partiju, pa posle još jedne asistencije maestralnog Jovanovića rutinski sa nekoliko metara zabija još jedan gol za Beograd i postavlja konačnih 5-0!
GOOOL! 82. minut, Nemanja Milić – 5-0!