Vreme: Sunčano sa temperaturom do 24 stepena.
Dresovi: OFK Beograd u plavo - beloj, a Vojvodina u crveno – beloj kombinaciji.

Pomoćnici: Dalibor Đurđević i Miloš Gagić

Žuti kartoni: Lukač, Trivunović i Brkić (OFK Beograd), Vulićević, Ađuru, Jokić i Mitošević (Vojvodina).

OFK Beograd (4-5-1): Lukač, Petković, Rodić, Vasiljević, Adžić, Nikolić, Trivunović (Tufegdžić), Brkić, Grbić (Pavlovski), Batioha, Jovanović (Čavrić).
Trener: Zoran Milinković

FK Vojvodina (4-5-1): Supić, Vulićević, Nastić (od 78 min Branković), Đurić, Jokić, Ađuru, Gren (od 76 min Mitošević), Moreira (od 66 min Škuletić), Stevanović, Bilbija, Abubakar.
Trener: Nebojša Vignjević

Izveštaj sa utakmice ćemo otpočeti rečima saučešća familiji Brzaković i svim prijateljima našeg nekadašnjeg golmana Predraga Pece Brzakovića.

Utakmica protiv starog rivala, sa kojim smo utakmice igrali i u dvadesetim godinama XX veka završena je bez golova. Novinarski rečeno, “prazne puške” na Karaburmi! Utakmica sigurno nije bila dosadna, ali se ne može reći da su timovi stvarali neke posebne gol šanse. Ofkovci su promašili jedanaesterac, ali gosti su preko Abubakara mogli da odnesu ceo plen u Novi sad, ali je ovaj u zaustavnom vremenu glavom sa par metara od naše mreže promašio gol šansu! Svakom po bod je svakako realno stanje posle svega viđenog na terenu.

OFK Beograd je posla šestog kola poslednjeplasirana ekipa Jelen Superlige! Imamo tek dva sakupljena boda i ukupno četiri postignuta pogotka! Novi trener nije doneo prvu pobedu Romantičarima i nije se videlo nešto posebno novo u našoj igri poredeći je sa postavkom Kuzmanoskog. Nije to loše, vidi se da možemo mnogo, ali bodova i golova nema, a to je ono što se računa! Ovakav loš start je sigurno do sada nezabeležen u novijoj istoriji beogradskog Supeligaša!

Posle sramotnog ponašanja uprave Vojvodine na utakmici prošle jeseni kada su odštampali letke sa iskrivljenom istorijom Beograda, te cepanjem karikature Bate Buturovića koja je stajala na sektoru gde su bili navijači OFK Beograda i to od strane čoveka koji je pod suspenzijom od strane FSS-a, a koji se neposredno nakon toga i sukobio sa članovima naših klupskih operativaca, opet su iz Novog sada pred najnoviji duel naša dva velikana došli sramotni signali. naime, veče pred utakmicu su izdali saopštenje u kom se vrši očigledan pritisak na sudiju Mihajlovića gde se kaže da će igrači Vojvodine napustiti teren ako bilo šta primete loše u suđenju ovog arbitra. Isto tako su i nakon utakmice, u izveštaju, ljudi koji održavaju oficijalni sajt Vojvodine napisali sledeće – Na kraju, treba pohvaliti najvatrenije navijače Vojvodine koji su nakon dužeg vremena u velikom broju ispratili svoje ljubimce na jednom gostovanju i tokom svih 90 minta bili glasniji od šačice domaćih „tifoza“.

Pozdravlja Vas šačica beogradskih tifoza! :)

Po, može se reći, idealnom vremenu okpupilo se tek oko 600-700 gledalaca, a po običaju, najpunija je bila svečana loža sa svoja 92 sedišta.

Navijači Vojvodine su napravili gest solidarnosti sa Plavom unijom u svojoj borbi za očuvanje Omladinskog stadiona i deo njih je svojim potpisima podržalo peticiju KPO 1994. Hvala!

U našem timu nije bilo kažnjenog Gašića i povređenog Bogavca, a Milinković je nastupio sa jednim isturenim igračem, Jovanovićem.

Posle održanog minuta ćutanja u čast Predraga Brzakovića, već na početku utakmice viđamo prva uzbuđenja pred oba gola. Sa naše strane Batioha pokušava šutem sa dvadesetak metara, a nedugo za njim i Nikolić iz slobodnjaka, ali mreža Vojvodine miruje. Uzvraćaju i Novosađani preko bivšeg Ofkovca, Abubakara koji ulazi u naš peterac, ali Lukač otklanja opasnost.

U 18. minutu propuštamo da dođemo u vođstvo! Posle kontre koju su napravili Brkić i Rodić, lopta dolazi do Jovanovića koji se nalazi u idealnoj poziciji, ali ga nogom kači kapiten Vojvodine, Vulićeević i Jovanović pada, a sudiji Mihajloviću nije preostalo ništa drugo nego da sudi jedanaesterac, a štoperu Vojvodine dodeli žuti karton. Odgovornost na sebe preuzima naš kapiten, Nikolić, namešta loptu, ali nekako deluje nesigurno, šutira, ali golman Vojvodine Supić rukom odbija loptu u korner!

Do kraja prvog poluvremena nije bilo nekih određenih šansi. Ipak, u 39. minutu naš nekadašnji kapiten, Đorđe Jokić postiže gol za svoj novi tim, ali sudija ga poništava jer je Joka napravio faul kada se izborio za poziciju da udari loptu nakon izvedenog prekida svog saigrača, Bilbije.

U drugom poluvremenu se ne menja stanje na terenu, isti igrači su na zelenom tepihu, a vodi se borba između dva šesnaesterca.

Imali smo i par šansi, preko Brkića na početku, a zatim i preko Jovanovića, ali u tim trenucima Vojvodina ima dosta sreće. Gol je bar 20 minuta visio u vazduhu, ali su se Novosađani grčevito branili i na kraju odbranili. Vredi istaći i pokretljivost Tufegdžića, ali nikako nismo mogli da dođemo do pogotka.

Posle naše totalne terenske nadmoći, Vojvodina pred kraj meča polako preuzima igru, a Abubakar u zaustavnom vremenu propušta da nas kazni za promašaje, ali reaguje totalno početnički i glavom šalje loptu pored gola! Golman Lukač je u poslednjih desetak minuta igrao sa grčem na licu jer je doživeo povredu.

Bilo kako bilo, bez golova na ovoj utakmici. Nas već u sredu od 16 časova čeka meč sa kraljevačkom Slogom na Karaburmi u okviru nacionalnog kupa. Nadamo se da će naši igrači konačno proraditi i krenuti da beleže pobede. Što je mnogo, mnogo je…

POGLEDAJTE NAJZANIMLJIVIJE DETALJE SA MEČA!
izvor: youtube.com