OFK BEOGRAD – JEDINSTVO PUTEVI 2-1 (0-1)

Omladinski stadion, gledalaca oko 400.

Vreme: Prijatno sa 20 stepena.
Teren: Solidan za igru.
Dresovi: OFK Beograd u plavo – belim, a Jedinstvo u žutim dresovima.

Strelci: 0-1 Paunović u 19, 1-1 Paločević u 48 i 2-1 Paločević u 94. minutu utakmice.

Sudija: Majo Vujović
Pomoćnici: Srađan Kaurin i Ivan Mrkić.
Četvrti sudija: Novica Anđelovski

Žuti kartoni: Dražić, Zdjelar (OFK Beograd) i Đurić (Jedinstvo).

OFK Beograd (4-5-1): Giljen, Golubović, Planić, Bates, Vasiljević, Zdjelar, Ivanović, Ješić, Paločević, Dražić, Damjanović. Igrali su još: Gajić i Čavrić.
Trener: Zlatko Krmpotić

Jedinstvo Putevi (4-5-1): Mišić, Nikodijević, Gojković, Jeremić Sl, Milekić, Petrović, Arsić, Vukmir, Leposavić, Jeremić Si, Paunović. Igrali su još: Vukmirović i Đurić.
Trener: Predrag Ristanović

U nadoknadi vremena, u njenom trećem minutu, Aleksandar Paločević nas je svojim golom spasao bruke! Prvoligaš iz Užica je imao vođstvo sve do 48. minuta, a Paločević je sa svoja dva maestralna gola doneo pobedu i prolaz u četvrtfinale nacionalnog kupa. Kladioničarski rečeno – iz dvojke u keca!

Opet kasno palimo, tresu nam mrežu ponovo na prenaivan način, čekamo da primimo gol pa tek tada odlučnije krenemo ka protivničkom golu i igrači bez potrebe dovode do ludila svoje navijače! Ovog puta smo imali izgledne šanse, ali je realizacija bila očajna. Gost se odlično pokazao u prvom periodu igre kada je imao i nekoliko stopostotnih šansi da bi u nastavku pokazao da je ipak za niži rang takmičenja od nas.

Odavno nismo videli pogodak iz slobodnog udarca! Paločević je postigao gol iz “slobodnjaka” za TV špice, a na isti način je mogao da zatrese mrežu još jedanput, ali je ipak pogodio prečku. Sjajnu partiju i priliku da izmami uzdahe kod malobrojnih gledalaca pružio je mladi Dražić koji najavljuje da će klub, ali i reprezentacija u budućnosti dobiti pravog modernog fudbalskog virtuoza!

Sjajne šanse su propustili Damjanović, Ješić, Planić, Paločević i Dražić pa je pitanje pobednika bespotrebno bilo otvoreno sve do poslednjeg sudijskog zvižduka. Krmpotić je čak poslao Pavlovića na zagrevanje da zameni nesigurnog Giljena jer su se očekivali jedanaesterci, međutim, Paločević je posle akcije sa Dražićem ipak postigao taj pogodak koji nas je odveo u narednu rundu takmičenja!

Naš klub će sigurno biti gost u četvrtfinalu ako izvučemo Partizan, ili Jagodinu, a ostali mogući protivnici su Vojvodina i Crvena Zvezda. Datum žreba će biti određen naknadno, a utakmica je na programu 4. decembra.

POGLEDAJTE NAJZANIMLJIVIJE DETALJE SA UTAKMICE!
izvor: youtube.com