КС УНИВЕРЗИТАТЕА КРАЈОВА – ОФК БЕОГРАД 2-1 (1-0)

Крајова, 06. септембар. Почетни ударац је изведен у 17 часова (по српском времену).

Стрелци: Балута у 23, Плесан у 80. (ЦС Универзитатеа) и Јовановић у 50. минуту (ОФК Београд).

Стадион “Јон Облеменко”, гледалаца око 1500.

Време: Пријатно за игру са 18 степени.
Терен: Добар за игру.
Дресови: Универзитатеа у плаво-белој, а ОФК Београд у црној комбинацији.

Судије: Гаман, Илиеску и Митрути.

ЦС Универзитатеа (4-4-2): Балградеан, Себастиан. Адриан, Богдан, Ацка, Андреи, Ницусор, Алеxандру, Пабло, Виорел и Енрике. Играли су још и Каталин, Бојан, Овидиу, Габриел, Силвиу, Дациан, Андреи, Михаита и Адриан.
Тренери: Карту и Сандои.

ОФК Београд (4-5-1): Чупић, Василић, Антонов, Здјелар, Савић, Васиљевић, Вуковић, Цакић, Јанковић, Дражић и Јовановић. Играли су још и Драгојевић, Чоловић, Алемпијевић, Андрић, Јешић, Зарубица, Палочевић и Аксентијевић.
Тренер: Дејан Ђурђевић.

Романтичари су у паузи у првенству имали квалитетну проверу против румунске Универзитатее из Крајове. Доста јака и квалитетна спаринг утакмица, са озбиљним темпом током целог меча, у којој смо ипак заслужено поражени са 2-1. Противник је у првом полувремену био доста јачи такмац, био је организованији, конкретнији, док смо ми у другом делу игре наступили знатно боље, а тада смо преко Јовановића и постигли једини погодак.

Утакмица је одиграна на Јон Облеменко, изграђеном 1967. године, а било је присутно око 1500 гледалаца. Треба рећи да је ово једна од последњих утакмица на овом стадиону јер је за овај месец планиран почетак изградње новог стадиона који ће бити на истом месту као и сада.

Како је кренула игра јасно је било да нам доста тога не функционише у игри. Одбрана је била несигурна, пре свих млади Савић, није било сарадње између везе и напада тако да нисмо створили ниједну изгледну прилику. Кажњени смо у 23. минуту преко Балата када су се противници лагано ушетали у наш казнени простор, а Антонов није испратио играча који нам је затресао мрежу.

Бољи од осталих у првом периоду игре били су Василић, Чупић, Јовановић, Јанковић и Вуковић. Вуковић је имао две најизгледније шансе за Београд у првом полувремену.

У наставку игре смо кренули конкретније и већ у 50. минуту постижемо гол преко све бољег Јовановића.

Како је време одмицало тако су и оба тренера у игру убацивала све више играча са клупе. Било је и нервозе када је тамнопути играч домаћих грубо фаулирао Јовановића, а овај након тога желео да се разрачуна са њим, дошло је до нагуравања, али се све смирило. Нешто касније, потенцијално појачање Румуна, наш капитен, Никола Васиљевић је нехотице нагазио једног противничког играча након чега је овај морао ван терена.

До краја утакмице примамо још један, доста јефтин гол, Плесан је стрелац након прекида, и домаћин долази до победе.

Чини се доста недоумица и тежак је задатак на нашем стратегу, Дејану Ђурђевићу, коме дати предност, јер је на скоро свакој позицији у тиму велика конкуренција. Ако ништа друго, имаћемо веома јаку клупу, како се чини, и временом ће свако добити шансу да покаже шта зна.

Наредну утакмицу у првенству играмо у Чачку против Борца.

DSCN1454DSCN1457DSCN1458DSCN1444DSCN1445DSCN1446 CAM03323CAM03331CAM03333CAM03341CAM03351CAM03352CAM03353CAM03354CAM03355CAM03358CAM03361CAM03362CAM03365CAM03370CAM03371CAM03360